Fudbaleri Mančester sitija postali su šampioni Engleske posle neverovatne završnice meča i pobede nad Aston Vilom 3:2 u poslednjem kolu.

Jurnjava sa Liverpulom rešena je za svega pet minuta, kada je Siti dao čak tri gola Aston Vili na svom Etihadu i rešio pitanje prvaka.

Liverpulu nije mnogo značila pobeda nad Vulverhemptonom od 3:1, jer su „građani“ ostali na bodu viška u odnosu na „redse“ (93 prema 92).

Prvih dvadesetak minuta igralo se tvrđe i nije bilo pravih šansi, mada je Siti od starta bio ofanzivniji.

Igrao se 24. minut kada je Foden gađao pored gola posle kontre koju je vukao De Brujne od svog šesnaesterca.

Baš u tim momentima, Liverpul je preko Sadija Manea u svom meču sa Vulverhemptonom, pa je bio u boljoj poziciji nego „građani“.

Gabrijel Žezus je po boku pravio probleme igračima Vile, imao je i udarac po zemlji posle pola sata igre, pored gola.

I onda kada je malo ko očekivao, bekovi Aston Vile teraju Pepa Gvardiolu da zakoluta očima.

Bio je 37. minut kada su Lukas Dinje i Meti Keš za trenutak utišali čitav Etihad.

Dinje je primio loptu na levom krilu, odatle je video dovoljno prostora uz gol aut liniju da pošalje centaršut i to je učinio.

Lopta je poletela, Žoao Kanselo nije bio dovoljno brz, Keš je bio brži i glavom je savladao Edersona, koji je loptu zakačio – nedovoljno da spreči šok za „građane“.

Vila je povela 1:0, Žezus je imao još dva pokušaja da ugrozi gol protivnika, Oli Votkins je pokušao to isto na drugoj strani ali je posle 45 minuta ostalo 0:0, jer je pokušaj Ajmerika Laporta u nadoknadi bio nedovoljno snažan.

Drugo poluvreme bilo je daleko sadržajnije. Siti je od starta krenuo mnogo konkretnije i ofanzivnije, kružio je oko šesnaesterca, pronalazio rupe.

Žezus je promašio zicer sa tri metra, De Brujne je pucao sa desetak metara preko gola, ali je i Votkins u kontri imao stopostotnu šansu.

Sve to se dešavalo u prvih 15 minuta nastavka. Onda je usledio šok za Etihad, kada je Filipe Kutinjo maestralno primio loptu iz pozadine, zalomio udesno, a onda šutirao ulevo u bliži ugao po zemlji za 2:0.

Međutim, koliko Sitiju ne ide u Ligi šampiona, toliko ga „hoće“ u Engleskoj. Samo pet minuta je trebalo „građanima“ da potpuno okrenu sezonu.

Ilkaj Gundogan je u 76. minutu glavom zakucao loptu u mrežu posle centaršuta sa desne strane. Uputio ga je rezervista Rahim Sterling.

Dva minuta kasnije Zinčenko je posle prodora pronašao Rodrija, a ovaj je sa 16, 17 metara pucao precizno po zemlji za 2:2.

Na 3:2 za Siti je u 81. minutu okrenuo Gundogan drugim golom, ovog puta nogom i po zemlji posle fantastičnog pasa De Brujnea.

Liverpulu je malo značilo što je u tim trenucima Mohamed Salah postigao pogodak za 3:1 u meču sa Vulvsima.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze (PROMO)