Fudbaler Crvene zvezde Gelor Kanga postigao je najlepši gol trećeg kola Lige Evrope.

Kanga je u 60. minutu pogodio mrežu Ferencvaroša u četvrtak uveče, u velikoj pobedi Zvezde 4:1.

Njegov gol podsetio je na onaj iz meča sa Krasnodarom pre pet godina, a Liga evrope ga je proglasila najboljim.

Kanga je pobedio Antonija Marsijala iz Mančester junajteda, Davida Silvu iz Real Sosijedada i Kodija Gakpoa iz PSV-a.

Gabonac je raspalio po lopti sa oko 25 metara iskosa i pogodio je malu mrežu za overu bitnog trijumfa.

On je postigao i prvi gol na meču kada je realizovao penal u 27. minutu, posle igranja rukom fudbalera Ferencvaroša.

Priliku da ponovi nešto ovako imaće za šest dana kada Zvezda bude gostovala Ferencvarošu u Budimpešti.

Inače, Kanga se našao i u konkurenciji za igrača kola sa Visamom ben Jederom, Markusom Rašfordom i Gakpoom i tu je Rašford odneo prevagu.

BONUS VIDEO: Kanga o bombi koja je oduševila Marakanu