EPA-EFE/PETER POWELL

Neverovatni mečevi u subotu u Premijer ligi

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Fulam sa 2:1, u meču 15. kola engleske Premijer lige.

Siti, koji je ovaj meč počeo bez Erlinga Holana i Fila Fodena, poveo je u 16. minutu kada je Ilkaj Gundogan sjajno proigrao Hulijana Alvaresa, a on pogodio mrežu Fulama za 1:0.

Deset minuta kasnije situacija na terenu je preokrenuta nakon što je Žoao Kanselo u kaznenom prostoru oborio Harija Vilsona, a sudija mu pokazao direktan crveni karton i penal za Fulam.

U odsustvu Aleksandra Mitrovića, koji je ovaj meč propustio zbog bolova u zglobu, odgovornost je u 28. minutu preuzeo Andreas Pereira i pogodio za izjednačenje.

Holan i Foden su u igru ušli u 64. minutu, i 10 minuta kasnije Norvežanin je postigao gol, ali je nakon VAR-a poništen zbog ofsajda.

Pobedu Sitiju doneo je upravo Holan golom iz penala u petom minutu sudijske nadoknade vremena, nakon što je u kaznenom prostoru oboren Kevin De Brujne nakon sjajnog driblinga.

Siti je prvi na tabeli sa 32 boda, jednim više i utakmicom više od drugoplasiranog Arsenala. Fulam je na osmoj poziciji sa 19 poena.

U narednom kolu, Siti će dočekati Brentford, dok će Fulam dočekati Mančester junajtedu.

U istom terminu, Notingem Forest i Brentford su u Notingemu odigrali nerešeno 2:2

Poveo je Notingem golom Morgana Gibs-Vajta u 20. minutu, da bi preokret Brentfordu doneli golovima Brajan Mbeumo u trećem minutu nadoknade poluvremena iz penala i Joane Vajsa u 75. minutu.

Do nerešenog rezultata Notingem je stigao autogolom Zanka u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Notingem je na poslednjem, 20. mestu sa 10 bodova, a Brentford je na 10. poziciji sa 16 poena.

Notingem će u sledećem kolu dočekati Kristal Palas.

Pobedu u gostima ostvario je Brajton, savladavši Vulverhempton sa 3:2.

Golove za Brajton postigli su Adam Lalana u 10, Kauro Mitoma u 44. i Paskal Gros u 83. minutu.

Strelci za Vulverhempton bili su Gonsalo Guedes u 12. i Ruben Neves iz penala u 35. minutu.

Vulverhempton je od petog minuta nadoknade poluvremena igrao sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Nelson Semedo.

Brajton je na šestom mestu sa 21 bodom, dok je Vulverhempton na pretposlednjoj, 19. poziciji sa 10 poena.

Lids je na svom terenu pobedio Bornmut sa 4:3 nakom drame i preokreta.

Golove za Lids postigli su Rodrigo iz penala u trećem, Sem Grinvud u 60, Lijam Kuper u 68. i Krisensio Samervil u 84. minutu.

Strelci za Bornmut bili su Markus Tevarnije u sedmom, Filip Biling u 19. i Dominik Solanke u 48. minutu.

Lids je 12. sa 15 bodova, dok je Bornmut 15. sa dva boda manje.

PREMIJER LIGA, 15. kolo

Lids – Bornmut 4:3 (1:2)

(Rodrigo 3. penal, Grinvud 60, Kuper 68, Samervil 84 – Tavernije 7, Biling 19, Solanke 48)

Mančester siti – Fulam 2:1 (1:1)

(Alvarez 16, Haland 90+5 penal, ck. Kanselo 26 – Pereira 28. penal)

Notingem Forest – Brentford 2:2 (1:1)

(Gibs-Vajt 20, Zanka 90+6 autogol – Mbeumo 45+2 penal, Visa 75)

Vulvs – Brajton 2:3 (2:2)