Ne, video se nije pauzirao ako ste to pomislili u nekom trenutku.

Pitanje najčudnijeg penala daleko je od „zakucanog u kamenu“, ali onaj koji je izveo Žardel, fudbaler Feirensea, svakako je na toj listi.

Žardel je zahvaljujući svom video snimku postao viralan i možda nema onaj korak zastoja kao Žoržinjo, niti „panjenku“ kao Andrea Pirlo, ipak ume da se smrzne kao Sab Ziro, čuveni lik iz video igrica Mortal Kombat.

Na meču portugalske druge lige, između Leišoesa i Feirensea, ovaj drugi tim je gubio 1:0 na poluvremenu i trebalo mu je nešto da se pokrene.

Igrao se 65. minut kada je u korist Feirensea dosuđen penal, a Žardel je namestio loptu na belu tačku.

Sudija je dao znak da se udarac izvede, igrač se zatrčao i tik pre nego će šutnuti loptu, ukopao se u mestu.

Ostao je da stoji tako nekoliko sekundi, pre nego što je desnom nogom ipak šutnuo loptu u desnu stranu i pogodio metu.

U završnici iste utakmice Feirense je dobio novi penal, Žardel je probao istu tehniku i golman se ovog puta nije dao prevariti.

Bacio se u desnu stranu i odbranio, a fudbaler će se ipak možda vratiti tradicionalnom metodu izvođenja kaznenih udaraca.

BONUS VIDEO: Dejan Stanković posle poraza u prvom meču protiv Makabija