Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu Kadiz sa 4:0, u utakmici devetog kola španskog prvenstva.

Atletiko je poveo u osmom minutu kada je strelac bio Žoao Feliks, a prednost je udvostručio Markos Ljorente u 22. minutu.

Treći gol postigao je Luis Suares golom u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Feliks svojim drugim golom na meču u 90. minutu.

Atletiko je ostvario četvrtu uzastopnu pobedu, ukupno petu u ligi i popeo se na drugo mesto na tabeli sa 17 bodova iz sedam utakmica. Isti broj bodova ima i prvoplasirani Real Sosijedad, ali iz osam utakmica.

Ekipa Dijega Simeonea jedina je neporažena ove sezone u Primeri.

Kadiz je odigrao devet mečeva i šesti je na tabeli sa 14 bodova.

Pre toga, Sevilja je na „Ramon Sančes Pishuanu“ pobedila Osasunu sa 1:0, a jedini gol postigao je Lukas Okampos u 59. minutu iz penala.

Sevilja sada ima 10 bodova iz sedam utakmica i zauzima 11. mesto na tabeli.