Fudbaleri Belgije pobedili su kao domaćini Englesku u A Ligi nacija sa 2:0, dok je Italija kod kuće istim rezultatom savladala Poljsku.

Na utakmici u Heverleu izabranici selektora Roberta Martineza nadigrali su Engleze i tako stigli i do četvrte pobede u grupi u pet odigranih utakmica.

Time su sačuvali čelnu poziciju ispred Danske koja je u uzbudljivom finišu uspela da pobedi Island sa 2:1.

Belgija je povela u desetom minutu, a strelac je bio Juri Tilemans. Sjajno je šutirao sa 18 metara, lopta se od leve stative odbila u mrežu Džordana Pikforda.

Sve je bilo rešeno 14 minuta kasnije, kada je Dries Mertens sjajno izveo slobodan udarac sa 20 metara. Prebacio je živi zid, lopta je završila u mreži kraj desne stative za konačnih 2:0.

U Ređo Emiliji Italijani su pobedili Poljsku i time sačuvali čelnu poziciju i Grupi 1 A Lige nacija.

Poveli su iz penala u 27. minutu preko Đoržinja, da bi sve bilo rešeno u finišu meča kada je na asistenciju Lorenca Insinjea mrežu Poljaka zatresao Domeniko Berardi.

Poljaci su od 77. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja Jaceka Goralskog, koji je zaradio drugi žuti karton.