Zanimljivo nedeljno popodne u Engleskoj

Fudbaleri Arsenala pobedili su Lids na svom terenu sa 2:1 u 36. kolu engleske Premijer lige, čime su napravili veliki korak ka osiguravanju četvrtog mesta i plasmanu u Ligu šampiona.

Arsenal je pitanje pobednika rešio već u prvih deset minuta, nakon kojih je rezultat bio 2:0.

Oba gola postigao je mladi engleski napadač Edi Nketija. Prvi gol postigao je nakon katastrofalne greške Ijana Melijea, koji nije stigao da ispuca loptu na vreme, te je Nketija uklizao i sproveo loptu u mrežu.

Desni bek Lidsa Luk Ejling dobio je direktan crveni karton u 27. minutu utakmice, te se Lids našao u još težoj situaciji.

Ipak, „tobdžije“ nisu uspele da iskoriste prednost igrača više, a Ljorente je u 66. minutu prepolovio prednost londonskog tima.

Lids nije imao snage za izjednačenje i Arsenal je uspeo da odnese sva tri boda. „Tobdžije“ su četvrte na tabeli sa 66 bodova, četiri više od Totenhema koji je peti. Sa druge strane, Lids je u zoni ispadanja sa 34 boda i tri utakmice je bez pobede.

Sve bliži opstanku su fudbaleri Evertona, koji su slavili na gostovanju Lesteru sa 2:1.

Vodeći gol za „karamele“ postigao je Ukrajinac Mikolenko, a PAtson Daka je u 11. minutu poravnao na 1:1.

Pobedu timu Frenka Lamparda doneo je štoper Mejson Holgejt, koji je bio strelac u 30. minutu za ispostaviće se konačnih 2:1.

Everton je skočio na 16. mesto sa 35 bodova, dok je Lester u sigurnoj zoni sa 42 boda.

PREMIJER LIGA, 36. kolo

Arsenal – Lids 2:1 (2:0)

(Nketija 5, 10 – Ljorente 66, ck. Ejling 27)

Lester – Everton 1:2 (1:2)

(Daka 11 – Mikolenko 6, Holgejt 30)

Norič – Vest Hem 0:4 (0:1)

(Benrama 12, 45+3, Antonio 30, Lancini 65. penal)

17:30 Mančester siti – Njukasl

Brentford – Sautempton 3:0 (2:0)

(Janson 13, Visa 14, Ajer 79)

Barnli – Aston Vila 1:3 (0:2)

(Kornet 90+1 – Ings 7, Bendia 31, Votkins 52)

Čelsi – Vulvs 2:2 (0:0)

(Lukaku pen 56, 58 – Trinkao 79, Kodi 90+7)

Kristal Palas – Votford 1:0 (1:0)

(Zaha pen 31 – Kamara ck 69)

Brajton – Mančester junajted 4:0 (1:0)

(Kaisedo 15, Kukurelja 49, Gros 57, Trosar 60)

Liverpul – Totenhem 1:1 (0:0)

(Dijaz 74 – Son 56)

BONUS VIDEO Pogledajte golove i najbolje poteze sa utakmice Arsenal – Mančester junajted

Pratite nas i na društvenim mrežama: FacebookTwitterInstagram