Nenad Lalatović
Nenad Lalatović; Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Ludnica na meču Radnkičkog 1923 i Proletera

Fudbaleri Radničkog 1923 pobedili su Proleter rezultatom 2:1 u okviru petog kola plej-auta u Superligi Srbije.

Meč je bio veoma turbulentan, a dešavanja je bilo pregršt. Marko Mirić je najpre u 29. minutu promašio penal za Radnkički, a kazna je stigla već do kraja prvog poluvremena.

Marko Jovanović je u nadoknadi prvog dela doveo Proleter u prednost i sa rezultatom 1:0 se otišlo na pauzu.

U drugom poluvremenu nije bilo velikih uzbuđenja sve do samog kraja utakmice i poslednjih pet minuta.

Radničkom je u 86. minutu sviran još jedan penal, koji je u izjednačenje pretvorio Nemanja Tomić.

Jedanaestercu je prethodila tuča i komešanje gotov svih igrača na terenu, a jedan od igrača Radničkog završio je na travi.

Pobedu Radničkom doneo je Đorđe Maksimović golom u 90. minutu. U 94. minutu je Miloš Ninković dobio drugi žuti, to jest crveni karton. Novu gužvu videli smo na kraju meča kada je trener gostiju Mahalbašić imao šta da prigovori arbitru Mitiću, ali do većeg sukoba nije došlo.

Što se tiče stanja na tabeli, Radnički je sada na 14. mestu sa 35 bodova, dok je Proleter poziciju ispod sa tri boda manje.

Radničkog od sigurne zone deli pet bodova, a do kraja je ostalo dva kola.