Holandija

Fudbaleri Energetika su savladali Minsk sa 2:0 u trećem kolu beloruske lige i usamili se na prvoj poziciji tabele.

Domaća ekipa je dominirala od početka utakmice, a u 21. minutu je povela preko Alekseja Noska.

Energetik je od 70. minuta igrao sa fudbalerom manje pošto je Musa Hanijan dobio crveni karton.

Ipak, domaćin je duplirao svoju prednost u finišu utakmice, golom Jasurbeka Jašibojeva.

Mladi, 21-godišnji Uzbekistanac je postigao svoj treći pogodak od početka sezone.

U drugom meču dana Vitebsk je slavio minimalnim rezultatom u duelu sa Smolevičijem, a mnogo uzbuđenja je bilo u meču između Isloka i Slutska.

Gosti su poveli u 16. minutu, domaći su uspeli da preokrenu, ali su fudbaleri Slutska u poslednjih pola sata postigli dva gola i stigli do trijumfa rezultatom 3:2.