Enco Perez imao je neverovatnu noć u meču River Plejta protiv Santa Fea, jer je kao vezista svih 90 minuta odigrao kao golman i pobedio.

River je bio bolji u Kopa Libertadores sa 2:1, a Perez je proglašen za igrača utakmice, sasvim opravdano.

Nije mogao niko drugi da brani, čak 20 igrača Rivera imalo je koronu, trener Marselo Galjardo na raspolaganju je imao samo 11 igrača, nijedan nije bio golman.

Perez je rešio da navuče rukavice, čak je pod povredom i čuvao mrežu.

Nije se oporavio od povrede tetive, pa je bila najsigurnija opcija da bude golman, ispostavilo se da se snašao u novoj ulozi.

Štaviše, malo je nedostajalo da mreža ostane netaknuta.

River je vodio od 6. minuta sa 2:0 već, golovima Angilerija i Alvareza, Osorio je postavio u 73. minutu konačan rezultat.

Pet šuteva na gol je imao Santa Fe, četiri odbrane zabeležio je Perez, nekadašnji saigrač Nemanje Matića iz Benfike.