Fudbaleri Mančester junajteda nastavljaju sa odličnim partijama na gostovanjima, a ovog puta su odneli bodove sa gostovanja Sautemptonu i to na posle velikog preokreta, 3:2 (0:2).

Bio je to odličan susret 10. kola Premijer lige u kojem je bilo svega, a najviše drame i obrta kakav su ova dva kluba često umeli da nam prirede.

Meč je obeležio iskusni urugvajski napadač, Edinson Kavani koji je odigrao najbolju partiju od dolaska letos u redove Mančester junajteda.

Bio je to triler meč u kom je Sautempton dobio prvo poluvreme sa 2:0, a Junajted u nastavku napravio preokret za priču.

Gosti sa „Old Traforda“ su imali svoje šanse i u prvom, ali ih nisu koristili, pre svih Mejson Grinvud i Bruno Fernandeš, dok je Sautempton to uspeo da kazni sa dva gola posle prekida.

Poveli su „sveci“ u 23. minutu, Vord-Praus je sjajno izveo korner, Bednarek je bio na prvoj stativi i prosledio loptu u mrežu.

Džejms Vord-Praus je deset minuta kasnije, sjajno izveo slobodan udarac sa 18 metara. Prebacio je zid i savladao De Heu za 2:0.

Promešao je Ole Gunar Solskjer karte u drugom delu, odmah na teren uveo Edinsona Kavanija, a na gol stavio Dina Hendersona, umesto De Hee, koji se požalio da udarac u koleno.

U 59. minutu Kavani je sa desne strane dodao do Fernandeša kojem nije bilo teško da smanji na 2:1.

Obrnute uloge u 74. minutu, Bruno je ovog puta šutirao, Kavani se bacio na odbijenu loptu i glavom je sproveo u mrežu.

U trećem minutu nadoknade vremena, Markus Rašford je centrirao na prvu stativu sa leve strane, Kavani se „spustio“ i glavom ponovo prosledio loptu u mrežu za konačnih 2:3.