Inter je u derbiju petog kola Serije A savladao Fjorentinu u gostima sa 3:1.

Na stadionu „Artemio Franki“ viđena je velika borba od samog početka, a prvu veliku šansu imao je upravo srpski napadač Dušan Vlahović, koju nije iskoristio.

Viola je ipak stigla do prednosti u 23. minutu preko Sotila. Do kraja prvog poluvremena nije bilo više golova, ali početak drugog je doneo uzbuđenja.

Prvo je Mateo Darmijan pogodio za izjednačenje, da bi samo tri minuta kasnije Edin Džeko pogodio gol domaćina za potpuni preokret.

Otežavajuća okolnost za domaćina bila je kada je krilni napadač Nikolas Gonzales u 78. minutu zadaradio crveni karton i to zbog nesportskog ponašanja.

Sudbinu Fjorentine zapečatio je Ivan Perišić golom pred sam kraj utakmice.

Inter je ovom pobedom izbio na prvo mesto, makar do utakmice Sampdorija – Napoli, gde će Napolitanci imati priliku da prestignu „nero-azure“.

Atalanta je na svom terenu savladala Sasuolo sa 2:1, a sva tri gola viđena su u provm poluvremenu. Gosens je doveo domaćina u vođstvo već u trećem minutu, a na 2:0 povisio je Zapakosta.

Nadu gostima dao je Berardi pred sam kraj poluvremena, ali u nastavku nisu viđeni golovi. Srpski reprezentativac Filip Đuričić dobio je šansu sa klupe u 67. minutu.