Fudbaleri Juventusa pobedili su Udineze rezultatom 4:1 u poslednjoj utakmici 15. kola Serije A.

Udineze je prvi zatresao mrežu u 11. minutu, ali je pogodak Rodriga De Pola poništio VAR nakon što je tokom akcije napravljen prekršaj.

Juventus je uzvratio u 31. minutu kada je nakon asistencije Arona Ramzija, Kristijano Ronaldo doveo domaćina u vođstvo, postigavši 13. gol u ligi.

Prva zvezda tima je dodala i asistenciju u 50. minutu posle koje je Federiko Kijeza povisio na 2:0.

Samo dva minuta kasnije, Aron Ramzi je postigao i treći gol za Juventus, ali je VAR ponovo zbog faula tokom akcije poništio gol velškog reprezentativca.

Udineze je najbliži golu bio u 58. minutu kada je posle centaršuta Samira, Jens Striger Larsen pogodio prečku.

Juventus je do kraja susreta stigao i do trećeg gola, a Ronaldo je ponovo zatresao mrežu nakon asistencije Rodriga Betankura.

Udineze je u 90. minutu stigao do počasnog gola koji je posle akcije po desnoj strani i slabe intervencije golmana Ščesnog postigao Marvin Zegelar.

Juve je u dodatna tri minuta uspeo da postigne pogodak preko Paula Dibale koji je postavio konačan rezultat.

Ekipa Andree Pirla je upisala sedmu pobedu u sezoni i popela se na peto mesto.

Aktuelni šampioni imaju 27 bodova, deset manje od Milana, ali i utakmicu manje od trenutnog lidera Serije A.

Juventus će naredni meč u ligi igrati upravo protiv „rosonera“, šestog januara u Milanu.

Ekipa Udinezea upisala je sedmi ovosezonski poraz i trenutno se nalazi na 13. mestu sa 15 osvojenih bodova.

Serija A, 15. kolo

Inter – Krotone 6:2 (2:2)

(Martinez 20, 57, 79, Marone 31, Lukaku 64, Hakimi 88 – Zanelato 12, Golemić 36, penal)

Roma – Sampdorija 1:0 (0:0)