Fudbaleri Lacija odigrali su nerešeno protiv Đenove, dok je Sasuolo doživeo debakl na gostovanju Atalanti na utakmicama 15. kola Serije A.

Lacio je dobro otvorio utakmicu u Đenovi, a posle 15 minuta dosuđen je penal nakon prekršaja nad Sergejom Milinkovićem-Savićem.

Srpski reprezentativac je fauliran kada je na njega naskočio defanzivac Đenove Kristijan Zapata, a Ćiro Imobile je precizno izveo jedanaesterac.

Đenova je uspela da se vrati u nastavku kada je Matija Destro izjednačio u 58. minutu.

Dva minuta kasnije Milinković-Savić je zaradio žuti karton, a iz igre je izašao u 81. minutu.

Lacio je na devetom mestu posle 15 odigranih kola i trenutno ima 22 boda.

Filip Đuričić nije bio u ekipi Sasuola koja je izgubila sa 5:1 u Bergamu protiv Atalante.

Sasuolo je doživeo treći poraz u šampionatu i još uvek drži visoko peto mesto gde ima 26 bodova.

Ubedljiv je bio i Napoli koji je savladao Kaljari na gostovanju sa 4:1, a svih 90 minuta za goste igrao je Nikola Maksimović.

Napolitanci su trenutno četvrti na tabeli sa 28 osvojenih bodova.

Iako je bio strelac u prethodna tri kola, napadač Fjorentine Dušan Vlahović nije uspeo da se upiše u strelce protiv Bolonje.

Ekipa Siniše Mihajlovića stigla je do boda nakon utakmice bez golova, a Vlahović je za domaći tim igrao do 72. minuta, dok je Nikola Milenković na terenu proveo svih 90.

Velika tri boda na strani osvojila je Verona koja je u gostima pobedila Speciju sa 1:0.

Jedini gol postigao je Matija Zakanji posle lepo uhvaćenih makazica u 75. minutu.

Darko Lazović odigrao je ceo meč za Veronu, dok je Ivan Ilić meč presedeo na klupi.

Verona se posle šeste pobede u ligi sada nalazi na samo tri boda od mesta koja vode u evrokupove.

Važnu pobedu u borbi za opstanak upisao je Torino.

Saša Lukić igrao je svih 90 minuta u pobedi od 3:0 nad ekipom Parme.

Torino je poveo već posle osam minuta, a u finišu meča zablistao je nekadašnji fudbaler Dinama Amer Gojak koji je u asistirao Armandu Icu za drugi gol pre nego što je u petom minutu nadoknade postigao svoj prvenac u Seriji A.

Pobedu je upisala i Roma koja je u poslednjih 20 minuta golom Edina Džeka pobedila Sampdoriju minimalnim rezultatom.

Serija A, 15. kolo

Inter – Krotone 6:2 (2:2)

(Martinez 20, 57, 79, Marone 31, Lukaku 64, Hakimi 88 – Zanelato 12, Golemić 36, penal)

Roma – Sampdorija 1:0 (0:0)