Fudbaleri Milana pobedili su Benevento u meču 15. kola italijanske Serije A sa 2:0 kao gosti na stadionu Čiro Vigorito.

„Rosoneri“ su veći deo meča igrali sa čovekom manje u polju, jer je već u 15. minutu Sandro Tonali dobio direktan crveni karton zbog opasnog starta đonom na nogu Artura Jonite.

Braim Dijaz je već u trećem minutu šutirao veoma opasno i njegova lopta je „prozujala“ tik iznad prečke gola Beneventa. Dva minuta kasnije, nova šansa i promašaj posle slobodnog udarca za „rosonere“.

Milan je poveo u 15. minutu kada je Ante Rebić bio agresivan, a odbrana Beneventa trapava. Poigravala se pred svojim golom, Rebić je krenuo da preseče jedno dodavanje i sudario se sa Alesandrom Tujom.

Sudija je pokazao na penal, a Frenk Kesi je bio precizan. Nakon isključenja Tonalija, Đanluiđi Donaruma je odbranio nekoliko šuteva igrača Beneventa, ali je poluvreme završeno sa 1:0.

Gosti postižu još jedan gol u 49. minutu. Strelac je bio Rafael Leao, a pogotku je šurovala nova loša reakcija odbrane domaćih, ali i dodavanje Rebića.

Hrvat je i u prvom poluvremenu u jednoj akciji probao da uposli Leaa, ali je ovaj bio u ofsajdu, a i šutirao je pored gola. Ovog puta akcija je uspela.

Benevento je u 61. minutu promašio penal, pa je Kaprari propustio najveću šansu da povrati nadu svom timu i Milan je slavio.

„Rosoneri“ sada imaju 37 bodova, jedan više od gradskog rivala Intera i nalaze se na prvom mestu italijanske Serije A, dok je Benevento na desetom mestu sa 18 bodova.

Serija A, 15. kolo

Benevento – Milan 0:2 (0:1)

(Kesi 15, Leao 49)

Inter – Krotone 6:2 (2:2)

(Martinez 20, 57, 79, Marone 31, Lukaku 64, Hakimi 88 – Zanelato 12, Golemić 36, penal)

Roma – Sampdorija 1:0 (0:0)