Sjajno.

Fudbaleri Ajaksa poraženi su danas u Amsterdamu od ekipe Fejenorda rezultatom 3:2 (1:2) u derbi meču 26. kola holandskog šampionata.

Videli smo pravu goleadu u prvom poluvremenu, a u njoj je učestvovao i kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić.

Nakon što su gosti poveli u petom minutu golom Santijaga Himeneza, domaći su izjednačili preko Edsona Alvareza u 17. minutu.

Onda je na scenu stupio Tadić, koji je u pogodak pretvorio sjajan kontranapad „kopljanika“.

Prvo je Stiven Berghuis poslao dugu loptu ka Stivenu Bergvajnu na krilu, koji je mirno prosledio do Tadića, a on je uz malo sreće ubacio u gol Fejenorda.

Ovo je bio osmi gol Tadića u holandskom šampionatu, dok je uz to zabeležio i 15 asistencija.

Fejenord je prvi na tabeli sa 61 bodom, dok je Ajaks drugi sa šest poena manje.

BONUS VIDEO Ronaldu vikali „Mesi, Mesi“, on šutnuo flašu i umalo ponovo bacio traku