dusan tadic asistencija ajaks az alkmar

Srpski fudbaler Dušan Tadić asistirao je u pobedi svog Ajaksa 2:0, nad AZ Alkmarom u meču 30. kola holandske Eredivizije.

Ajaks je pobedio sa 2:0, a kapiten Srbije i „kopljanika“ namestio je pogodak Daviju Klasenu u 66. minutu susreta.

AZ je u prvom poluvremenu imao nekoliko dobrih šansi. Albert Gudmundson i Teun Kopmajners su iz peterca i sa ivice kaznenog prostora probali da ugroze gol Martena Stekelenburga, ali je Ajaksova mreža ostala netaknuta.

Igrao se 66. minut kada je Tadić prodro po levoj strani i onda ubacio loptu po zemlji prema petercu.

Nju je propustio jedan igrač Ajaksa, ona je stigla do Klasena koji je bez oklevanja pucao i pogodio za 1:0.

Klasen je gol proslavio srećan kao „malo dete“, jer su se na tribinama našli navijači. Oni su pre meča pozdravili i skandirali Dušanu Tadiću, a srpski internacionalac im je na najbolji način uzvratio.

Konačan rezultat postavio je Klasen, svojim drugim golom, posle dodavanja Nikolasa Taljafika u 90. minutu.

Ovim pogotkom je Ajaks došao do 76 bodova, pa sada ima 12 više od drugoplasiranog PSV-a i 15 više od trećeplasiranog AZ Alkmara. Do kraja sezone „kopljanici“ imaju još četiri utakmice.