Atletiko Madrid remizirao je sa Atletik Bilbaom (0:0) u petom kolu Primere i tako napravio drugi kiks.

Izabranici Dijega Simeonea nisu uspeli da slome odbranu rivala, imali su 14 šuteva, ali samo dva išla u okvir gola. Sa druge strane, Bilbao nije upisao nijedan šut u okvir gola.

Najviše pažnje na meču privuklo je isključenje Žoaa Feliksa koji je drugi žuti karton dobio u 78. minutu zbog prigovora sudiji. Ivan Šaponjić nije dobio priliku sa klupe za rezervne igrače.

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su na svom terenu Hetafe sa 3:1, u utakmici petog kola španske Primere.

Nemanja Maksimović, reprezentativac Srbije, odigrao je čitav meč za tim iz predgrađa Madrida.

Valjekano je poveo u devetom minutu pogotkom Oskara Treha sa penala i taj rezultat je bio na snazi sve do finiša meča kada je domaći tim potvrdio pobedu.

Prvo je Pate Sis u 78. minutu pogodio za 2:0, da bi tri minuta kasnije konačan rezultat postavio Falkao.

Ekipa Hetafea je u 85. minutu imala veliku priliku da postigne utešan gol, ali Enes Unal nije iskoristio jedanaesterac.

Rajo Valjekano je zabeležio drugu pobedu od početka šampionata i trenutno je sedmi na tabeli sa sedam bodova, dok je Hetafe doživeo i peti poraz i nalazi se na poslednjem mestu na tabeli.

Fudbaleri Valjekana će u narednom gostovati Atletik Bilbau, dok će Hetafe dočekati Atletiko Madrid.