Borusija iz Dortmunda je savladala Union Berlin rezultatom 2:0, u okviru 30. kola Bundeslige, i tako nastavila borbu za mesto koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona.

Ekipa iz Dortmunda je uspela da trijumfuje protiv neugodne ekipe Uniona, a mrežu gostiju je načeo Marko Rojs u prvom poluvremenu.

Minimalna prednost Borusije je bila na snazi sve do samog finiša, kada Gerero dva minuta pred kraj, postiže gol za konačnih 2:0.

Ovom pobedom, Borusija je nastavila poteru za Ajntrahtom i nalazi se na petom mestu sa samo četiri boda manje od ekipe iz Frankfurta.

Volfsburg je odigrao odličan meč, i na strani savladao ekipu Štutgarta rezultatom 3:1. Gosti su se tom pobedom vratili na treće mesto u nemačkom prvenstvu, sa samo bodom prednosti u odnosu na Ajntraht.

Već u prvom poluvremenu su uspeli da reše pitanje pobednika golovima Šlagera i Veghorsta, da bi velikih 3:0 doneo Gerhard sredinom drugo dela. Štutgart je do kraja meče uspeo samo da u nadoknadi postigne počasni gol, kada se u listu strelaca upisao Kastro.

Najviše golova i veliki preokret viđen je u duelu Hofenhajma i Borusije iz Menhengladbaha. Gosti su imali 2:0 na poluvremenu, ali je ekipa Hofenhajma preokrenula u drugih 45. minuta, i zabeležila trijumf.

Prednost Borusiji su doneli Plea i Lazaro, da bi Kramarić sa dva gola i Bebu jednim, u drugom poluvremenu doneli potpuni preokret za samo 20 minuta.

Majnc je ostvario veliku pobedu na strani protiv Verdera minimalnom pobedom, pogotkom Šalaia u 16. minutu. Majnce j pobedom izašao iz opasne zone, pošto se nalazi na 15. mestu sa dva boda više od Herte, koja ima i dve utakmice manje.