Sjajan nastup čuvara mreže "orlova".

Fudbaleri Sevilje napravili su korak ka opstanku u španskoj Primeri pošto su sa 2:1 savladali Almeriju u okviru 25. kola.

Loše je počelo po Andalužane pošto je Jasin Bono, golman Sevilje, kapitulirao već u drugom minutu nakon udarca iz kaznenog prostora.

Sevilja je do izjednačenaj stigla sa penala u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, da bi preokret domaćinu doneo Erik Lamela u 73. minutu golom glavom.

Pitanje je doduše da li bi bilo tako da Bono nije doživeo povredu u 37. minuut, pa je šansu dobio Marko Dmitrović koji je u dva navrata maestralno zaustavio udarce Luisa Suareza, fudbalera gostiju.

Svih 90 minuta odigrali su Nemanja Gudelj za Sevilju, te Srđan Babić za Almeriju.

Sevilja je skočila na 13. mesto sa 28 bodova i napravila veliki korak ka opstanku, dok Almerija ima 25 bodova i zauzima 19. mesto na tabeli.