Osam mečeva odigrano je u prvom kolu Lige Evrope u prvom večernjem terminu, a na svim utakmica su viđeni golovi.

Dinamo Zagreb je na svom terenu izgubio od Vest Hema sa 0:2 u prvom kolu Lige Evrope.

Engleski predstavnik se nije štedeo i u Zagreb je došao praktično sa prvom postavom.

Gol za vođstvo postigao je fenomenalni Antonio, kome je ovo peti gol na pet utakmica od početka sezone.

Prednost je početkom drugog poluvremena udvostručio Deklan Rajs, pa je već tada pitanje pobednika bilo rešeno.

Najzanimljivi meč u pomenutom terminu odigrali su Betis i Seltik, a taj duel se završio rezultatom 4:3.

Seltik je u 27. minutu već imao prednost od 2:0, ali je do kraja poluvremena Betis izjednačio golovima Mirande i Huanmija.

Blickrig španskog predstavnika u razmaku od dva minuta početkom drugog poluvremena je odlučio pobednika. U tom periodu španski predstavnik je postigao dva pogotka, čime je potpuno preokrenuo utakmicu.

Gol nade za Škote postigao je Ralston u 87. minutu, ali za više od toga nije bilo vremena.

Osim dve pomenute utakmice, Bajer Leverkuzem je slavio protiv Ferencvaroša, Galatasaraj je minimalno slavio protiv favorizovanog Lacija, Gent je istim rezultatom bio bolji od Rapid u Beču, dok su remiji viđeni na utakmicama Lokomotiva Moskva – Marseja i Midtjiland – Ludogorec, dok je Crvena zvezda zabeležila veoma važnu pobedu protiv Brage.

GRUPA G

Bajer Leverkuzen – Ferencvaroš 2:1 (1:1)

(Palasios 37, Virc 69 – Mae 8)

Betis – Seltik 4:3 (2:2)

(Miranda 32, Huanmi 35, 53, Borha Iglesijas 51 – Ajeti 15, Juranović 27 penal, Ralston 87)