Fudbaleri Valensije savladali su Real Madrid na svom terenu (4:1) u 9. kolu La Lige.

Gosti su poveli pogotkom Benzeme koji je u 23. minutu uputio neodbranjiv udarac sa ivice šesnaesterca posle dodavanja Marsela.

Samo sedam minuta kasnije Musa je zatresao mrežu Reala, ali je pogodak posle VAR analize poništen. Ipak, već u 35. minutu Soler je iz penala doneo izjednačenje Valensiji, a potpuni preokret usledio je posle nespretne reakcije i autogola Varana u 43. minutu.

Muke Madriđana produbio je Marselo prekršajem u svom petercu posle kojeg je Soler drugi put matirao Kurtou sa bele tačke, a isti igrač, ponovo iz penala, postavio je konačnih 4:1 u 63. minutu posle nesmotrene reakcije Ramosa i igranja rukom.

Srpski fudbaler Uroš Račić je odigrao svih 90 minuta za „slepe miševe“ dok je Luka Jović dobio šansu tek u 83. minutu kad je bilo jasno da će tim Zinedina Zidana ostati praznih šaka na novom gostovanju.

Real posle osam odigranih utakmica ima pet pobeda, remi i dva poraza, dok je Valensija odigrala utakmicu više i ostvarila tri pobede, dva remija i četiri poraza.