Uživo dešavanja sa utakmice pratite na portalu Nova.rs.

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su od ekipe Genka sa 2:0 u 2. kolu grupe F Lige konferencija.

Sve je praktično bilo rešeno nakon 20. minuta, pošto su Belgijanci već tada imali prednost od dva gola.

Prvo je pogodio Brajan Hejnen u 10. da bi zatim Džosef Pantsil pogodio sa bele tačke u 20. minutu.

Čukarički praktično nije stigao do ozbiljnije šanse sve do početka drugog dela i još uvek nema bod u trećem po redu evropskom takmičenju.

Posle dva odigrana kola Genk i Ferencvaroš imaju po četiri boda, Fjorentina dva, dok je Čukarički bez boda.

U sledećem kolu, 26. oktobra, Čukarički gostuje Fjorentini, dok će Genk dočekati Ferencvaroš.

Prvu priliku Čukarički je imao u 23. minutu, kada je udarac Nikole Stankovića sa 17 metara odbranio golman Van Krombrugen.

Arokodare je je imao veliku priliku da postigne treći gol za Genk, ali je neometan sa osam metara šutirao pored gola.

U 53. minutu Adžić je prošao po levoj strani, oštro šutirao u dalji ugao ali je ponovo golman Genka dobro reagovao.

Cvetković je u 72. minutu odlično iz prve zahvatio loptu, šutirao pod prečku, ali je ponovo Van Krombrugen odlično reagovao.

Do kraja meča Genk je kontrolisao utakmicu, nije dozvolio Čukaričkom da ozbiljnije pripreti i mirno priveo meč kraju.

LIGA KONFERENCIJE, DRUGO KOLO

GRUPA A

Klaksvik – Lil 0:0

Olimpija Ljubljana – Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Bešiktaš – Lugano 2:3 (1:0)

(Abubakar 38, 52 – Aliseda 81, Vladi 86, Baili 90 autogol)

Fjorentina – Ferencvaroš 2:2 (0:1)

(Barak 67, Ikone 90+4 – Varga 25, Sise 51)

GRUPA G

Aberdin – HJK Helsinki 1:1 (0:0)

(Miovski 79 – Radulović 59)

PAOK – Ajntraht 2:1 (1:0)

(Živković 28, Kulierakis 90+2 – Marmuš 68)

GRUPA H

Nordsjeland – Ludogorec 7:1 (4:1)

(Ingvartsen 2. penal, Osman 11, Tverskov 31, Nigren 33, 74, Son 68. autogol, Rasmusen Teodor 86 – Verdon 8. penal)

Spartak Trnava – Fenerbahče 1:2 (0:0)