Fudbaleri Mladosti GAT poraženi su od Crvene zvezde u utakmici 13. kola Superlige Srbije rezultatom 4:0.

Od samog starta meča crveno-beli su kontrolisali igru i već su u trećem minutu stigli do penala.

U toku šuta fudbaler Mladosti je zakačio Mirka Ivanića, koji se nakon tog starta našao na zemlji. Sudija je svirao penal nakon intervencija VAR-a, a na belu tačku je stao Aleksandar Pešić.

Zvezdin napadač je šutirao po desnoj strani, ali je mladi golman Mladosti Milojević sjajno odbranio.

Šampion Srbije je nastavio da napada, i veliki pritisak se isplatio već u 12. minutu, kada je Ivanić sjajno matirao Milojevića udarcem sa 25 metara.

Mladost je prvu šansu imala tek u 22. minutu, kada je šutirao Mandić, ali je mirno reagovao Borjan. Ubrzo nakon toga, Pešić je ponovo promašio veliku šansu, pošto je glavom iz peterca loptu poslao preko gola.

Nemanja Milunović je morao da izađe iz igre u 31. minutu zbog povrede i to će biti veliki peh za crveno-bele, ako se ne oporavi do utakmice sa Ferencvarošem (6. oktobar, 18.45).

Do kraja poluvremena nismo videli nove šanse i Zvezda je zadovoljnija otišla na pauzu.

U drugom poluvremenu nismo videli puno prilika sve do 70. minuta, kada je Katai bio precizan nakon sjajnog kontranapada crveno-belih.

Svoj drugi gol na meču postigao je Mirko Ivanić u 84. minutu, nakon uigrane akcije iz kornera.

Konačan rezultat je postavio Gelor Kanga u 87. minutu sa bele tačke.

Zvezda posle ove utakmice dočekuje Ferencvaroša u Ligi Evrope, a nakon ove pobede se nalazi na prvom mestu Superlige sa 29 bodova, dok je Mladost na 15. poziciji sa samo osam bodova.