FK Midtjiland, FK Braga
FK Midtjiland, FK Braga; Foto: EPA-EFE/Claus Fisker

Crvena zvezda savladala je Ludogorec sa 1:0 u petom kolu Lige Evrope, ali joj se nije dopalo kada je čula kako se završio meč Midtjiland - Braga 3:2.

Potpuno neočekivano su Danci uspeli da izvojevaju trijumf u trećem minutu sudijske nadoknade i tako napravili pravi haos u grupi.

Sada Zvezda ima 10 bodova, Braga je stala na devet, dok je Midtjiland na osam. Ipak, Zvezda gostuje Bragi u poslednjem kolu, dok Danci igraju protiv Ludogoreca koji ima samo jedan bod u grupi.

Prvi scenario: Ukoliko crveno-beli slave u Portugalu overiće prvo mesto, pa neće morati da brine zbog rezultata iz Bugarske.

Drugi scenario: U slučaju remija u Portugalu, Zvezda sigurno prolazi dalje, a od rezultata danskog tima zavisi da li će biti prva ili druga. Ukoliko Danci pobede biće prvi na tabeli, a Zvezda će umesto u osminu finala morati da traži mesto kroz šesnaestinu finala.

Treći scenario: Poraz u Portugalu gotovo izvesno znači da Zvezda ispada iz Lige Evrope, a takmičenje nastavlja u Ligi konferencija. Braga će preskočiti Zvezdu, a Danci bi isto učinili ukoliko slave u Razgradu. U slučaju kiksa Danaca u Razgradu, Zvezda će ostati iznad njih.

Brazilac Evander je doneo pobedu Dancima u 93. minutu iz penala nakon što je Diogo Leite napravio nepotrebni start. Posle dugog gledanja snimka sudija je pokazao na penal.

Danci su poveli u 2. minutu preko Svjatčenka, ali je već u 43. minutu Orta izjednačio.

Ponovo je Midtjiland poveo u 48. minutu preko Isaksena, a uzvratila je Braga preko Galena koji pogađa za 2:2.