Reprezentacija Rusije je u derbiju drugog kola grupe H kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu savladala Sloveniju rezultatom 2:1.

Ponovo je briljirao Artem Dzjuba koji je nastavio golgetersku seriju i sa dva gola u rasponu od devet minuta doneo Rusima veliku prednost.

Gorostasni centarfor je dominirao u duelima sa defanzivcima Slovenije koji mu nisu mogli apsolutno ništa.

Izgledalo je u tom trenutku da će domaćin ostvariti ubedljivu pobedu protiv Slovenaca, ali je onda Josip Iličić postigao fenomenalan pogodak.

Sa preko 20 metara iz okreta fantastično pogađa dalji ugao i vraća Slovence u igru. Od tog trenutka pa do kraja meča, Slovenija preuzima inicijativu i kreće u napad po izjednačenje, ali su se Rusi izvrsno branili i nisu dozvolili gostima ozbiljniju priliku.

Rusija posle ove pobede ostaje sama na vrhu tabele sa maksimalnih šest bodova, a Slovenija posle pobede nad Hrvatskom nije uspela da napravi drugo iznenađenje u nizu.

Crna Gora je sa druge strane iskoristila lakši raspored da dođe do maksimalnih šest bodova iz dve utakmice nakon što je rutinski savladala Gibraltar u drugom kolu grupe G rezultatom 4:1.

Fatos Bećiraj je golom otvorio goste već u 26. minutu na asistenciju novopečenog Crnogorca Uroše Đurđevića. Ipak, samo četiri minuta kasnije Gibraltar šokira domaćine i posle prekršaja koji je skrivio Vulaj, Stiče realizuje najstrožu kaznu i gosti neočekivano poravnavaju rezultat.

Da se izbegnu trzavice pred odlazak na odmor pobrinuo se Simić, koji donosi novu prednost Crnogorcima.

U drugom poluvremenu Crna Gora ubrzo otklanja sve dileme nakon što su Tomašević u 53. minutu i Stevan Jovetić u 80. minutu svojim trećim golom u kvalifikacijama dokrajčili Gibraltar za nova tri boda.

Crna gora je trenutno lider grupe sa maksimalnih šest bodova dok je Gibraltar poslednji bez osvojenog boda.