U toku je šesto kolo Bundeslige.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su Majnc u gostima 3:0 i nastavili sa senzacionalnim partijama.

Gosti su došli u prednost u 18. minutu autogolom štopera Majnca, Holanđanina Sepa van de Berga. U nastavku prvog poluvremena više nije bilo prilika za postizanje gola. Leverkuzen je duplirao prednost u 59. minutu preko Alehandra Grimalda u 59. minutu, da bi konačan rezultat postavio Jonas Hofman šest minuta kasnije.

Leverkuzen je trenutno lider na tabeli sa 16 bodova, ali bi to moglo da se promeni ukoliko bi Bajern savladao Lajpcig u gostima u derbiju kola.

Od ostalih utakmica koje su se igrale u subotu od 15.30, najveća senzacija lige ove sezone, Štutgart, je savladao Keln na strani 2:0 i sada je drugi na tabeli, Borusija Menhengladbah je takođe u gostima savladala Bohum 3:1, Volfsburg je pred svojim navijačima bio bolji od Ajntrahta 2:0, a kao domaćin uspešniji je bio i Hajdenhajm i to od Union Berlina pobedom minimalnim rezultatom.