Iznenađujuć rezultat.

Fudbaleri Mančester sitija doživeli su prvi poraz ove sezone u Premijer ligi. Bolji od njih bio je Vulverhempton na svom terenu 2:1.

Već u 13. minutu usledio je šok za goste kada je Pedro Neto izveo sjajan prodor, poslao opasan centaršut po zemlji, a Ruben Diaš sproveo loptu u svoju mrežu za vođstvo domaćih. Nizali su se napadi gostiju, ali nijedan od njih nije mogao da se svrsta u kategoriju velikih šansi.

U drugom poluvremenu, Siti je, očekivano, nastavio sa velikim pritiskom. Hulian Alvarez je još jednom potvrdio da je jedna od najvećih uzdanica tima Pepa Gvardiole ove sezone. Argentinac je postigao prelep gol direktno iz slobodnog udarca u 58. minutu.

Odbrana Sitija još jednom je zaspala nakon toga, a kiks je iskoristio Hvang Hi-Čan u 66. minutu na asistenciju Mateusa Kunje. U nastavku se uglavnom igralo na polovini Vulverhemptona. Siti je na sve načine pokušavao da izjednači, dok istovremeno domaćin nije pokazivao veliko interesovanje u napadu, ali aktuelni šampion nije uspeo da izjednači.

Mančester siti i dalje je prvi na tabeli sa 18 bodova, ali bi Liverpul mogao da ga pretekne ukoliko savlada Totenhem u gostima.

Crvena zvezda je imala prednost protiv aktuelnog šampiona Evrope u Ligi šampiona, odolevala koliko je mogla, ali na kraju ipak doživela poraz.