Uveliko je u toku prvo kolo Bundeslige.

Bajer Leverkuzen savladao je Lajpcig 3:2 u subotu na svom terenu u derbiju prvog kola Bundeslige.

Žunior Frimpong postigao je prvi gol na utakmici u 24. minutu i doveo Leverkuzen u vođstvo, na asistenciju novog fudbalera ove ekipe Viktora Bonifasa.

Džonatan Ta je duplirao prednost domaćih u 35. minutu kada je iskoristio centaršut Jonasa Hofmana. Dani Olmo je smanjio zaostatak Lajpciga u 39. i tako nastavio golgetersku seriju koju je počeo het-trikom protiv Bajerna u finalu Superkupa.

Florijan Virc je postigao gol u 64. minutu na asistenciju Frimponga i ponovo je Leverkuzen imao prednost od dva gola. Luis Openda je uspeo da zatrese mrežu u 71. minutu za Lajpcig i donese dramu, ali gosti nisu mogli više od toga, te je Leverkuzen došao do prve pobede.

Od ostalih utakmica koje su se igrale u subotu od 15.30, Augzburg je kao domaćin remizirao protiv Borusije Menhengladbah 4:4, Frajburg je slavio protiv Hofenhejma na strani 2:1, Štutgart je „pregazio“ Bohum 5:0 na svom terenu, dok je Volfzburg takođe kao domaćin bio uspešniji od novog prvoligaša Hajdenhajma 2:0.

Bundesliga, 1. kolo:

Verder – Bajern Minhen 0:4 (0:1)

(Sane 4, 90, Kejn 75, Tel 90+4)

Augzburg – B. Menhengladbah 4:4 (3:3)

(Redžbećaj 29, Bauer 41, Mihel 45+7 penal, Vargas 76 – Itakura 13, Cvancara 27, 90+7 penal, Ngoumu 37)

Bajer Leverkuzen – Lajpcig 3:2 (2:1)

(Frimpong 24, Tah 35, Virc 64 – Olmo 40, Openda 71)

Hofenhajm – Frajburg 1:2 (0:2)

(Kabak 51 – A. Salai 39, autogol, R. Salai 45+3)

Štutgart – Bohum 5:0 (2:0)