Uroš Đurđević, nekadašnji mladi reprezentativac Srbije, postigao je još dva gola za španski Sporting iz Hihona.

Nekada omladinac Crvene zvezde, a kasnije ubojiti napadač Partizana bio je strelac u meču protiv Las Palmasa.

Ipak, njegova ekipa nije uspela da pobedi – poražena je sa 3:2 u 15. kolu Segunde.

Gosti su ispustili prednost od 2:0 koju je doneo upravo Đurđević, golovima u 24. minutu iz penala i u 35.

Sa dva gola Robera Las Palmas je izjednačio uoči isteka prvog sata igre, da konačan preokret je doneo Ernandes Espijau, u 84. minutu.

Đurđević je dva minuta ranije napustio igru, a tokom meča je dobio i žuti karton.

On je u dosadašnjem toku sezone na 15 mečeva postigao osam golova i imao jednu asistenciju.

Sa osam pogodaka on deli prvo mesto na listi strelaca sa Raulom de Tomasom i Rubenom Kastrom.