"Trešnjice" ostaju jedini tim bez datog gola po nastavku sezone.

Završena je utakmica 20. kola Premijer lige u kojoj je Brenford na svom terenu slavio protiv Bornmuta (2:0).

U prvom poluvremenu koje je proteklo mirno, bez mnogo uzbuđenja i prilika za gol, Ivan Toni je napravio razliku.

Poslužio se lukavstvom i iznudio penal, a potom ga i realizovao u 39. minutu. Brentford je imao minimalnu prednost po odlasku na odmor.

U trenucima kada je Bornmut imao inicijativu, Matijas Jensen je duplirao prednost, na asistenciju Džošua Dasilve.

Bornmut je jedini tim koji nije postigao gol po nastavku sezone, odnosno nakon završetka Svetskog prvenstva u Kataru.

Brentford je nakon ove pobede osmi na tabeli Premijer lige, dok je Bornmut 17. i očekuje ga grčevita borba za opstanak ako nastavi ovako.

PREMIJER LIGA, 20. kolo

Mančester junajted – Mančester siti 2:1 (0:0)

(Bejli 3, Buendija 64 – Bamford 83)

BONUS VIDEO VAR poništio remek-delo: Gol „rabonom“ kakav se viđa i potez za „Puškaša“