Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su večeras na gostujućem terenu Šalke sa 3:0 u utakmici 26. kola Bundeslige.

Borusija je do prednosti stigla nakon 15 minuta igre zahvaljujući golu Larsa Štindla, i sa prednošću od 1:0 su otišli na poluvreme.

Nada Šalkea da može bar do boda potrajala je do 63. minuta, kada je Štefan Lajner postigao drugi pogodak na meču, a devet minuta kasnije Niko Elvedi po treći put zatresao mrežu tima iz Gelzerkirhena.

Borusija je prekinula niz poraza, a posle devete pobede u ligi zauzima deveto mesto na tabeli sa 36 bodova.

Šalke je pretrpeo 18. poraz i 18. je na tabeli sa 10 bodova, pa će gotovo sigurno naredne sezone igrati u Cvajti.

Matija Nastasić nije bio u sastavu šetu utakmicu zaredom zbog povrede butine.

Prethodno, Borusija iz Dortmunda je odigrala 2:2 sa Kelnom, dok je Volsburg slavio u Bremenu protiv Verdera sa 2:1.

Kolo je obeležio Robert Levandovski, a sjajnu partiju pružio je i Filip Kostić, koji je bio jedan od najzaslužnijih za ubedljivu pobedu Ajntrahta nad Unionom iz Berlina.