Čudan meč u Dortmundu.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Bajer Leverkuzen sa 1:0 u utakmici 1. kola Bundeslige nakon veoma neobičnih 90 minuta.

„Milioneri“ su do prednosti stigli u prvoj sekundi desetog minuta meča, kada je Karim Adejemi odlično ispratio akciju svog tima i sa druge stative šutirao ka golu Bajera, lopta je bila gotovo iza linije ali je utisak da bi defanzivac Bajera uspeo da je izbaci da se na pravom mestu nije našao iskusni Marko Rojs i ubacio je u gol.

Borusija je, bilo je jasno, stigla do prednosti, ali je uprkos tome ostalo pitanje – ko je postigao gol, da li Adejemi ili Rojs? Zasad je pripisan Rojsu, a da li će tako i ostati pokazaće dani koji slede…

Usledilo je oko 80 minuta nadigravanja tokom kojih je i Borusija imala nekoliko šansi da poveća vođstvo, i Bajer da poravna, ali gola nije bilo, no to ne znači i da nije bilo uzbuđenja.

U toku je bio prvi minut sudijske nadoknade kada je golman Bajera Lukaš Hradecki istrčao kako bi zaustavio jednu dugu loptu, to je uradio rukama u momentu kada se nalazio van kaznenog prostora.

Ozloglašeni sudija Feliks Brih je pogledao snimak, i nakon konsultacije sa VAR sobom pokazao golmanu Bajera crveni karton, a njega je na golu zamenio štoper Edmont Tapsoba, i uspeo je da sačuva mrežu do kraja. Ipak, njegovi saigrači nisu postigli gol, pa je utakmica okončana rezultatom 1:0.