Danac nastavio da piše novu istoriju fudbala.

Kristijan Eriksen, fudbaler reprezentacije Danske i engleskog Brentforda postigao je prvi gol otkako se vratio fudbalu.

Eriksen je 12. juna 2021. godine, u utakmici prvog kola Evropskog prvenstva Danske protiv Finske, kolabirao na terenu. Doktori su uspeli da ga povrate, ali je nastavak karijere bio pod velikim znakom pitanja.

Usledila je operacija, ugradnja uređaja za regulaciju rada srca, ali i neminovan odlazak iz Intera za koji je u tom momentu nastupao, pošto u Italiji nije dozvoljen nastup fudbalerima kojima je ugrađen taj uređaj.

Šansu mu je dala ekipa Brentforda, da bi ubrzo usledio i poziv u reprezentaciju Danske. Njegova selekcija je u prijateljskoj utakmici odmerila snage sa Holandijom, a Eriksen je 47. minutu utakmice, pri prednosti Holanđana od 3:1, na veoma lep način završio akciju svog tima i smanjio na 3:2.

Holandija je ipak slavila na kraju, pošto su uz dva gola Stivena Bergvina (16. i 71. minut), te jednog Nejtana Akea (29) i Memfisa Depaja (37. sa penala) došli do 4:2. Gol za Dansku pored Eriksena je u 20. minutu postigao Janik Vestergard.

BONUS VIDEO Čudo u Palermu, Severna Makedonija ostavila Italiju bez Svetskog prvenstva