Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su na gostujućem terenu Šalke rezultatom 3:0, u utakmici 10. kola Bundeslige. Prethodno je Štutgart odneo sva tri boda iz Bremena, savladavši Verder rezultatom 2:1.

Bajer je poveo u 10. minutu autogolom Malika Tšava, a prednost je udvostručio Julijan Baumgarlinger u 67. minutu.

Konačan rezultat postavio je Patrik Šik golom u 78. minutu.

Klub iz Leverkuzena ima šest pobeda i drugi je na tabeli sa 22 boda, bodom manje od vodećeg Bajerna iz Minhena.

Šalke je jedina ekipa bez pobede u Bundesligi i poslednji je na tabeli sa tri boda.

Kada je meč Verdera i Štutgarta u pitanju, gosti su pobedili rezultatom 2:1, ali je taj susret 10. kola Bundeslige obeležio sraman potez napadača „švaba“.

Naime, Vamangituka je došao do lopte u zaustavnom vremenu posle nesporazuma štopera i golmana Verdera, i izbio je sam ka golu, ali nije hteo da pošalje loptu u mrežu, već je čekao golmana Pavlenku da dođe do lopte, a onda je istu špicem šutnuo u nebranjeni gol.

Tako nešto je nedopustivo, te je zbog ponižavanja protivnika opravdano dobio žuti karton, a Selke je čak hteo fizički da se obračuna sa njim.