Fudbaleri Bajerna i Lajpciga odigrali su nerešeno 3:3 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa nemačke Bundeslige.

Duel dve prvoplasirane ekipe bolje su otvorili gosti koji su posle 19 minuta poveli golom Kristofera Nkunkua, a zatim su golovi krenuli kao na traci.

Sedamnaestogodišnji Džamal Musiala i Tomas Miler doneli su Bajernu preokret golovima u 30. i 34. minutu, da bi u 36. Džastin Klajvert izjednačio na 2:2.

Gosti su po drugi put na utakmici stigli u vođstvo preko Emila Forsberga na startu drugog poluvremena, a prvaka Evrope je drugim golom na meču izvukao Tomas Miler pogotkom u 75. minutu.
Bajern je posle deset kola zadržao prvo mesto sa 23 boda, dok je Red Bul Lajpcig drugi sa dva boda manje.