Fudbaleri Totenhema slavili su u meču sa Brajtonom pobedu od 2:1 u susretu 7. kola Premijer lige.

Bo je to četvrti trijumf izabranika Žozea Murinja kojim su izbili na drugo mesto na tabeli Premijer lige.

Veče je obeležilo nekoliko stvari, pre svega VAR koji se opet našao u centru pažnje, pošto je nekoliko puta konsultovan.

Prvi put u 13. minutu kada je posle pregledavanja snimka dosuđen penal za Totenhem koji je Hari Kejn pretvorio u vođstvo domaćina.

U nastavku, Brajton je zaigrao bolje, a u 56. minutu „galebovi“ su stigli i do izjednačenja.

Posle centaršuta Paskala Grosa Tarik Lampti je odlično reagovao i izjednačio na 1:1.  Činilo se da će gol biti poništen zbog faula Hojbjerga nad Marčom, ali je ostala odluka o potvrdi gola.

U roku od tri minuta, tačnije u 68. i 71. Totenhem je dva puta uzdrmao stativu, šanse su propustili Erik Lamela i hari Kejn, ali je pobeda ipaka obezbeđena i to samo dva minuta kasnije.

Bila je to kombinacija bivšeg dvojca Reala, Serhija Regilona i strelca Gareta Bejla koji je udarcem glavom sa ivice peterca zatresao mrežu Brajtona.