Fudbaleri Barselone pobedili su Viljareal sa 2:1 u meču 32. kola španske La Lige, na stadionu "Keramika".

Sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu, a u drugom je „pao“ jedan crveni karton. Sudija Karlo Del Sero pokazao ga je Manuelu Trigerosu u 65. minutu, pa je Viljareal pola sata igrao sa desetoricom na terenu.

Domaćin je poveo u 26. minutu golom Semjuela Čukvuezea na asistenciju Pau Toresa.

Barsa je uspela da izjednači za svega sedam minuta od 28. do 35. kada je Francuz Antoan Grizman dvaput tresao mrežu rivala.

Grizman je u 28. minutu pogodio maestralno jer je prvo izbegao ofsajd zamku, a onda kad se našao u uglu iz kog je imao malo prostora za šut, posegao je za lobom.

Bio je precizan i pogodio je malu mrežu gola koji je čuvao Serhio Asenho. Drugi gol za pobedu Grizman je postigao posle velike greške odbrane domaćih.

Povratna lopta je završila u nogama Francuza, umesto kog Asneha i golman Viljareala još jednom je ostao nemoćan.

Barselona posle ovog trijumfa ima 71 bod i nastavlja poteru za prvoplasiranim Atletiko Madridom koji ima 73 boda.

Real Madrid ima isti broj bodova kao i Barselona, četvrtoplasirana Sevilja ima 67 bodova, a Viljareal je sedmi sa 49 bodova.

Da podsetimo, ranije u toku dana Ueska je poražena od Hetafea kod kuće sa 2:0, a dvostruki strelac za goste bio je Enes Unal.