Fudbaleri Barselone su se plasirali u finale Superkupa Španije, pošto su ove srede nakon penala pobedili Real Sosijedad sa 4:3.

U 90 minuta meča rezultat je bio 1:1, da bi on ostao nepromenjen i nakon produžetaka.

Povela je Barselona golom Frenkija de Jonga u 39. minutu, a izjednačenje Real Sosijedadu doneo je Mikel Ojarsabal golom iz penala u 51. minutu.

U penal seriji Barselonini igrači su bili sigurniji i pobedili 3:2. Golove sa bele tačke za Barselonu su postigli Osman Dembele, Miralem Pjanić i Rikard Puig, dok su kod Sosijedada precizni bili Mikel Merino i Adnan Januzaj.

Apsolutni heroj bio je Mark Andre ter Štegen koji je imao šest odbrana protiv Real Sosijedada, čime je izjednačio rekord ove sezone koji je ranije postavio protiv Dinama iz Kijeva u Ligi šampiona. Povrh svega, odbranio je dva od pet penala igračima Sosijedada.

Barselona će u finalu igrati sa boljim iz duela Real Madrida i Atletik Bilbaa, koji će odmeriti snage u četvrtak od 21 čas.