EPA-EFE/FILIP SINGER

Uzbudljiva sezona u nemačkoj eliti

Fudbaleri Bajerna pobedili su u gostima Hertu sa 3:2, u meču 13. kola nemačke Bundeslige.

Strelci za Bajern bili su Džamal Musijala u 12. i Erik Maksim Čupo-Moting u 37. i 38. minutu.

Ništa tada nije slutilo da će se situacija zakomplikovati, ali je Herta do poluvremena smanjima, a golove su postigli Dodi Lukebakio u 40. i Dejvi Selke iz penala u 45. minutu.

Bavarci su u drugom delu utakmice kontrolisali dešavanja na terenu, Herta je imala svega jedan šut, ali je u nadoknadi vremena umalo dobila penal. Ipak, sudija se nije oglasio zbog igranja rukom, pa je Bajern odneo tri boda.

Bajern je prvi na tabeli sa 28 bodova, dva više i utakmicom više od drugoplasiranog Union Berlina. Herta je na 14. poziciji sa 11 poena.

U narednom kolu, Bajern će dočekati Verder, dok će Herta gostovati Štutgartu.

U istom terminu, Borusija Dortmund je na svom terenu Bohum sa 3:0, golovima Jusufa Mukokoa u osmom i drugom minutu nadoknade poluvremena i Đovani Rejna iz penala u 12. minutu.

Borusija je treća na tabeli sa 25 bodova, a Bohum je na pretposlednjoj, 17. poziciji sa sedam poena.

U sledećem kolu, Borusija će gostovati Volfsburgu, dok će Bohum dočekati Borusiju Menhengladbah.

Pobedu na gostovanju ostvario je Volfsburg savladavši Majnc sa 3:0.

Strelci za Majnc bili su Patrik Vimer u 33, Maksimilijan Arnold u 70. i Ridl Baku u 84. minutu.

Volfsburg je 11. sa 17 bodova, a Majnc je na 10. mestu sa bodom više.

U ostalim mečevima Ajntraht je u gostima pobedio Augzburg sa 2:1, dok je Lajpcig takođe u gostima savladao Hofenhajm sa 3:1.

U poslednjem meču dana Verder je sa 2:1 savladao Šalke, a srpski defanzivac Miloš Veljković bio je na terenu svih 90 minuta, te je stigao da dobije i žuti karton.