Fudbaleri Bajerna pobedili su na svom terenu Inter sa 2:0, u utakmici poslednjeg šestog kola Grupe C u Ligi šampiona.

Domaći su poveli golom koji je postigao Benžaman Pavar u 32. minutu, a konačan rezultat postavio je Erik Maksim Čupo Moting u 72. minutu.

Nemačka ekipa je sa svih šest pobeda i 18 bodova završila grupnu fazu i kao prva u grupi se plasirala u osminu finala.

Inter je drugi sa 10 bodova i takođe će igrati u Ligi šampiona na proleće, dok će Barselona, koja ima sedam bodova, takmičenje nastaviti u Ligi Evropi.

Viktorija Plzenj je poslednja na tabeli bez bodova i završila je evropsko takmičenje ove sezone.

U drugoj utakmici u toj grupi Barselona je kao gost u Češkoj pobedila Viktoriju Plzenj sa 4:2.

Barselona je povela u šestom minutu golom Markosa Alonsa, a prednost je udvostručio Feran Tores u 44.

Strelac u češkom timu bio je Tomaš Hori iz jedanaesterca u 51. minutu, a dva gola prednosti Barseloni doneo je Tores drugim golom u 54. minutu.

Hori je ponovo bio strelac za Viktoriju u 63. minutu, a konačan rezultat postavio je Pablo Tore u 75. minutu.

LIGA ŠAMPIONA, poslednje kolo

Grupa A

Liverpul – Napoli 2:0 (0:0)

(Salah 86, Nunjez 90+8)

Rendžers – Ajaks 1:3 (0:2)

(Tavernije p 86 – Berghuis 4, Kudus 29, Konseisao 89)

GRUPA B

Bajer Leverkuzen – Klub Briž 0:0

Porto – Atletiko Madrid 2:1 (1:0)

(Taremi 5, Eustakio 26 – Marsano ag 90+5)

Grupa C

Bajern – Inter 2:0 (1:0)

(Pavar 32, Čupo-Moting 72)

Plzen – Barselona 2:4 (0:2)

(Hori 51 P, 63 – Alonso 6, Tores 45, 54, Tore 75)

Grupa D

Marsej – Totenhem 1:2 (1:0)

(Mbemba 45+2 – Lengle 54, Hojbjerg 90+5)

Sporting L. – Ajntraht F. 1:2 (1:0)

(Artur Gomeš 39 – Kamada 62. penal, Kolo Muani 72)

BONUS VIDEO Spektakularan gol Tadićevog saigrača, podsetio jedan na najlepših u istoriji fudbala