Dušan Tadić Foto: ANP / ddp USA / Profimedia

Fudbaleri Ajaksa slavili su protiv Rendžersa u meču 6. kola grupe A Lige šampiona sa 3:1.

Meč je od samog starta potpuno pripao gostima, koji su rano poveli i već nakon pola sata stekli dva gola prednosti golovima Berhuisa u 4. i Kudusa u 29. minutu.

Rendžers nije imao velikih prilika sve do 87. minuta, kada im je nakon faula Alvareza dosuđen penal, koji je u gol pretvorio Tavernije.

Ceo meč za Ajaks je sa kapitenskog trakom odigrao Dušan Tadić, koji je u 89. minutu asistirao Fransisku Konseisau za konačnih 3:1.

Napoli i Liverpul nastavljaju takmičenje u nokaut fazi Lige šampiona iz grupe A, Ajaks se seli u Ligu Evrope, dok je Glazgov Rendžers završio evropsku sezonu.

Liverpul je savladao napoli kod kuće nakon velike borbe sa 2:0.

Već se znalo se da Napoli i Liverpul idu dalje, te je ova utakmica igrana više za prestiž.

Liverpul je do pobede došao kasnim golom Mohameda Salaha u 85. minutu, a nakon prekida i udarca glavom Darvina Nunjeza, crveni su u sudijskoj nadoknadi vremena postavili konačnih 2:0.