Bajer Leverkuzen savladao je ekipu Borusije Menhengladbah sa 4:0 u derbiju drugog kola nemačke Bundeslige.

Rezultat ukazuje da ovaj duel nikako nije opravdao epitet derbija kola, a Borusija iz Menhengladbaha nije ni upola pokazala dobru igru kao protiv aktuelnog šampiona Bajerna u prvom kolu.

Sve je krenulo od kiksa golmana gostiju Jana Zomera već u trećem minutu, a „kola“ su samo nastavila da idu nizbrdo za Menhengladbah.

Patrik Šik je nastavio da pruža paritje kao sa Evropskog prvenstva pa se već u osmom minutu upisao u strelce.

Imala je Borusija priliku da se vrati u utakmicu, ali je Lars Štind pred kraj prvog poluvremena promašio penal.

Fudbaleri Leverkuzena su to znali da kazne. Diabi je pogodio na asistenicju Bakera početkom drugog poluvremena, a Amiri je u 87. minutu postavio konačan rezulztat.

Bajer sada ima četiri boda, nakon što je u prvom kolu remizirao sa ekipom Union Berlina, pa zauzima drugo mesto iza Volfsburga, dok je Mehengladbah na 16. mestu sa jednim bodom.