Atletiko Madrid je pobedom nad Atletik Bilbaom u okviru zaostalog meča 18. kola Primere napravio veliki korak ka šampionskoj tituli.

Ekipa iz prestonice Španije stigla je do pobede nakon preokreta, pošto je prvi pogodak na meču bio delo Ikera Munaina u 21. minutu. Dobru akciju odigrali su gosti, Injaki Vilijams je gotovo na tacni poslužio Munaina, a on loptu samo prosledio u gol.

Ipak, nisu na odmor igrači Bilbaa otišli sa vođstvom, pošto je Markos Ljorente centaršut Lemara u drugom minutu nadoknade prosledio u gol za 1:1.

Šest minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno domaćinu da preko Suareza sa penala stigne i do preokreta, a potom do kraja meča sačuva taj rezultat i zabeleži vrednu pobedu.

Atletiko je tako razliku u odnosu na Barselonu povećao na šest bodova, dok Real 12 kola pre kraja zaostaje osam bodova za gradskim rivalom.

U narednom kolu, Atletiko će gostovati Hetafeu, dok će Bilbao gostovati Selti.