Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu ekipu Eibara sa 5:0, u meču 33. kola španske Primere.

Eibar našeg Marka Dmitrovića, odolevao je sve do završnice prvog poluvremena kada u razmaku od dva minuta, Anhel Korea sa dva gola donosi veliku prednost svojoj ekipi.

U nastavku su Madriđani igrali sa manje pritiska, pa je višena ubedljiva pobeda. Prvo je Karasko poveća prednost, da bi Ljorente sa dva gola naneo težak poraz Eibaru.

Atletiko je tako ostvario izuzetno važnu pobedu u borbi za titulu i sačuvao lidersku poziciju sa 7o bodova.

Odličnu utakmicu odigrao je Uroš Račić u dresu Valensije.

Njegov tim je remizirao na gostovanju Betisu u Sevilji rezultatom 2:2, a Račić koji je odigrao skoro ceo meč, zabeležio asistenciju za gol.

Betis je poveo golom Nabila Fekira u 12. minutu, da bi u 22. minutu Gonsalu Gedeš doneo izjednačenje Valensiji, na asistenciju srpskog fudbalera Uroša Račića.

Serhio Kanales je u 42. minutu ponovo doveo u vodstvo ekipu Betisa, ali je Karlos Soler u 61. minutu golom sa penala doneo bod gostima.

Na tabeli Primere Betis je peti sa 48 bodova, a Valensija je na 14. mestu sa 35 bodova.

Gradski rival Betisa, Sevilja, ostvarila je bitnu ponedu koja je ostavlja u šampionskoj trci.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na gostovanju ekipu Real Sosijedada sa 2:1.

Domaći tim je poveo u petom minutu golom Karlosa Fernandesa, a Sevilja je do preokreta došla golovima Fernanda u 22. i Jusefa En Nesirija u 24. minutu.

Za ekipu Sevilje je od 77. minuta igrao srpski fudbaler Nemanja Gudelj.

Sevilja na četvrtom mestu zaostaje šest bodova za liderom Atletikom.