Fudbaleri Atletiko Madrida odigrali su nerešeno sa Almerijom u meču 26. kola španske Primere 2:2.

Atletiko je vodio, Almerija stizala i na kraju uspela da izvuče bod u meču sa „jorgandžijama“ na svom terenu.

Igrao se drugi minut kada je Reinildo pronašao Anhela Koreu za 1:0. Reinildo je maestralno kroz noge izbacio iz igre Marka Pubilja i onda istrčao levim krilom do šesnaeterca.

Prosledio je loptu u sredinu po zemlji, pa je Korei ostao onaj lakši deo posla – da zakuca loptu u gol sa sedam, osam metara.

Almerija je uzvratila u 27. minutu golčinom Luke Romera sa preko 20 metara na dodavanje Pubilja za 1:1.

Pogodio je sam ugao ispaljenim „projektilom“ i vratio svoj tim u igru. Atletiko je opet poveo u nastavku, golom Rodriga de Pola u 57. minutu.

Molina je poslao dugu loptu iz odbrane, Rodrigo ju je prihvatio nešto preko polovine i vukao do kaznenog prostora, gde je video rupu u odbrani i mirno je naciljao dalji ugao za 2:1.

Njega su pratili, ali ga nisu zaustavili srpski fudbaler Aleksandar Radovanović i Argentinac Lukas Robertone koji se možda nisu najbolje razumeli.

Almerija je opet imala odgovor kad je već Rodrigo Rikelme u 63. minutu pogodio samo prečku za Atletiko.

Taj odgovor je stigao samo minut kasnije, u 64, kada je Romero drugim golom postavio konačan rezultat 2:2.

Luka se ušunjao između dvojice igrača Atletika, a pored još dvojice zakucao loptu pod prečku za konačan rezultat. Alvaro Morata je imao dobru šansu da sve reši, ali je promašio čisto zicer u 94. minutu.

I Almerija je mogla do pobede u 95. kada je takođe stopostotnu šansu promašio Gonzalo Melero sa desetak metara. Atletiko sada ima 52 boda na četvrtom mestu tabele Primere, dok je Almerija na začelju sa samo devet bodova. Atletiko u poslednjih šest utakmica ima samo jednu pobedu, a izgubio je tri utakmice i ima dva remija.