Atalanta je u 27. kolu Serije A rutinski savladala Speciju i nastavila borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Ovom pobedom, ekipa iz Bergama se izjednačila na trećem mestu sa šampionom Juventusom koji ima i dve utakmice manje.

U prvom poluvremenu, mreže su mirovale, da bi ekipa Đan-Pjera Gasperinija za samo minut slomila Speciju.

Goste je načeo Mario Pašalić u 54. minutu koji je na pas Josipa Iličića pogodio desni donji ugao. Već u sledećem napadu Luis Mjuirjel je duplirao prednost domaćih sjajnim udaracem u desni gornji ugao gola Specije.

Svoju odličnu partiju Pašalić je krunisao u 73. minutu kada je na pas Duvana Zapate još jednom pogodio gol gos za velikih 3:0.

Specija je do kraja meča uspela da ublaži poraz golom Pikolija u 82. minutu.

Gosti su posle još jednog meča bez pobede ostali blizu zone ispadanja, samo dve pozicije iznad crte.