Fudbaleri Arsenala pobedili su Vest Hem junajted u sredu uveče sa 2:0, u meču 17. kola Premijer lige.

Arsenal je promašio više svojih šansi tokom meča sa „čekićarima“, ali je dve iskoristio protiv tradicionalno neugodnog protivnika.

Posao mu je olakšao crveni karton za Vladimira Koufala u 67. minutu, posle čega su „tobdžije“ imale i penal. Aleksandre Lakazet je pokazao da nije njegov dan, pa je promašio kazneni udarac.

Pre toga je Gabrijel Martineli bio precizan u 48. minutu za 1:0, te je Arsenal propustio šansu da pred završnicu stvori nešto veću zonu komfora.

Važan trijumf je potvrdio Emil Smit Rou svojim pogotkom u 87. minutu susreta, na asistenciju Bukaja Sake.

Arsenal je sa 29 bodova preskočio upravo ekipu Vest Hema na četvrtom mestu Premijer lige, pošto sada „čekićari“ imaju 28 bodova.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Istog dana su odigrani i mečevi Kristal Palasa i Sautemptona i Brajtona i Vulverhemptona.

„Sveci“ i Palas su završili meč remijem 2:2, dok su Vulvsi slavili protiv Brajtona 1:0.