Nikola Milenković je golom u 19. minutu utakmice protiv Beneventa načeo "veštice", a Fjorentina je do kraja sa 2:1 uspela da pobedi i prođe u osminu finala Kupa Italije.

Nakon centaršuta iz kornera i dobre lopte koju je ka petercu uputio Igor, Milenković je odlično reagovao, sačekao je na petercu i glavom je prosledio u mrežu.

To mu je bio 13. gol u dresu tima iz Firence, a drugi od početka sezone.

Dva minuta po povratku sa pauze Rikardo Sotil je duplirao prednost domaćeg tima, da bi Gabrijele Monćini četiri minuta kasnije člana Serije B doveo na gol zaostatka, ali sem neizvesnosti nije bilo nikakve dalje promene.

Aleksa Terzić je odigrao čitavu utakmicu, dok je Dušan Vlahović dobio šansu u poslednjih 15 minuta, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Pored Fjorentine u osminu finala su prošle Venecija pobedom nad Ternanom (3:1), Udineze protiv Krotonea (4:0), Đenoa Salernitanu sa 1:0, kao i Empoli protiv Verone nakon goleade (4:3), i Kaljari protiv Čitadele (3:1).

Na čekanju su pobednici duela Specija – Leče i Sampdorija – Torino.