Kilijan Mbape
Kilijan Mbape; Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT

Veoma efikasan dan u Ligi 1.

Fudbaleri Pari sen Žermena slavili su na teškom gostovanju protiv Lorijena sa 2:1 u 14. kolu francuske Lige 1.

Lorijen se odlično držao većim delom susreta, iako su rano primili gol, koji je postigao Nejmar u devetom minutu.

Domaći se nisu predavali, već su u drugom poluvremenu došli do izjednačenja, kada je pogodio Terem Mofi u 53. minutu.

Pobedu gostima je doneo u 81. minutu Danilo Pereira, čime je stavljena tačka na meč.

Nije bilo pobednika u meču Klermona i Monpeljea, pošto je utakmica završena rezultatom 1:1.

Domaćini su promašili dva penala i svakako da imaju za čim da žale.

Poveo je Monpelje u 10. minutu, a strelac je bio Savanije iz penala. Mogao je Klermon da izjednači u 41. minutu, ali Komnen Andrić nije realizovao penal.

Srpski fudbaler se na kraju upisao u listu strelaca u 62. minutu, a mogao je Klermon i do sva tri boda. Ipak, nije iskorišćen ni drugi penal, pošto je u 78. minutu neprecizan bio Grežon Kje.

Fudbaleri Marselja su u derbiju 14. kola na svom terenu savladali Lion sa 1:0.

Jedini pogodak je postigao Samjuel Žigo u 43. minutu posle asistencije Veretua.

Ažaksio – Strazbur 4:2 (4:2)

(Belaili p 33, p 40, El Idrisi 34, Nuri 45+2 – Belegarde 6, Gameiro 17)

Anže – Lans 1:2 (0:1)

(Blažič 87 – Said 21, Medina 51)

PETAK

Troa – Okser 1:1 (1:0)

(Roni Lopes 28 – Peran 86)

BONUS VIDEO Spektakularan gol Tadićevog saigrača, podsetio jedan na najlepših u istoriji fudbala